Jistě Vás už mnohokrát napadlo, jak je možné, že i Vaše kvalitní zlaté šperky postupem času ztrácejí svou barvu a lesk. Bohužel i takto kvalitní materiály s časem podléhají oxidaci a mírnému zanášení, působením potu a prachu.

Pokud chcete udržovat své šperky čisté a lesklé, je nutné je několikrát ročně důkladně vyčistit.

Můžete si je nechat hloubkově vyčistit ultrazvukem nebo si ve zlatnictví koupit speciální emulzi na čištění šperků. U té však narazíte na problém, že není určená na šperky osazené jakýmikoliv kameny, mohla by totiž porušit jejich povrch a strukturu.

My pro Vás však máme pár rad a tipů, jak si Vaše stříbrné a zlaté prsteny, náušnice či přívěsky šetrně vyčistit za pomocí běžných prostředků, které doma najdete.
- Zubní pasta – starý trik, který zná nejspíš každý z Vás. Klasická bílá zubní pasta a starý kartáček někdy dokážou zázraky, dejte si ale pozor aby pasta neobsahovala žádná zrníčka, ty mohou šperk poškrábat.
- Prášek do pečiva – do vody nasypte prášek do pečiva a přiložte alobal (či hliníkovou lžičku) a chvíli povařte. Vaše šperky budou okamžitě jako nové!
– Jedlá soda - tentokrát do vody místo prášku do pečiva a alobalu nasypte jedlou sodu a přidejte kapku jaru. Opět nechtě projít varem.
- Kyselina citronová – pokud máte na špercích malé skvrnky, zkuste je pokapat citronem a očistit hadříkem nebo starým kartáčkem na zuby.