Ženy po věky se chtějí líbit a proto se zdobí náušnicemi. Historie náušnic je velmi dlouhá – se začala psát už v době 3000 př. n. l., a to na Blízkém východě. Náušnice v tehdejší době sloužily k určení náboženské nebo kmenové příslušnosti majitele. Vypovídaly rovněž o sociálním postavení jedince ve společnosti, o míře bohatství. Historické prameny dokládají, že náušnice nosil už král Tutanchamon! Nejstarší nalezené náušnice se datují do doby 2 500 př. n. l. a byly vypátrány v královské hrobce v Iráku.
Náušnice ve středověku

Ve středověku se náušnice takřka nenosily. V módě byly mohutné paruky, límce a klobouky, takže ozdoby do uší by byly jen zbytečnou komplikací. Jakmile opadla éra bohatých účesů a klobouků a přišly výstřihy, náušnice se začaly těšit stále větší oblibě (17. století). V této době se náušnice zhotovovaly z těžkých a drahých kamenů a nežádoucím jevem byly tudíž protáhlé ušní lalůčky. V 19. století náušnice opět ustoupily do pozadí, aby mohly zažít svůj další návrat v novém století.
Náušnice v současnosti

V současnosti jsou náušnice nezbytným doplňkem každé ženy a dnes také některých mužů. Velkou oblibu mají stále nášnice ze zlata a stříbra. S moderní dobou jsou stále populárnější náušnice v oceli, magnetické oceli a plastu.